Hollywood Yanağı (Bişektomi)

Yanak İnceltmeBişektomi adı verilen yanak inceltme estetiği kolay cerrahi bir müdahale ile yapılan bir estetik müdahaledir. Son zamanlarda hem kadınlar hem de erkekler tarafından en çok tercih edilen estetik işlemlerden biridir. Bichectomy, yüz hatlarını daha belirgin hale getirebilmek için yanakta bulunan fazla yağların alınması ve elmacık kemiklerin belirginleştirilmesidir. Bişektomi, elmacık kemiklerinizin ortaya çıkarır, çene ve yüz ovalini daha ince gösterir. Küçük bir işlem ile yüzünüzün bütün havasını değiştirir. Bunların yanında yüz en erken yaşlanmaya başlayan vücut bölümüdür.Bichectomy işlemi ile bu durum ortadan kaldırılabilir.

Bichectomy, Hollywood yıldızlarının birçoğunun da yaptırdığı bilinen estetik müdahalelerden biridir. Adını da buradan almaktadır. İnsan yüzü en çok dikkat toplayan yerlerden biridir. Çocukluk çağında yuvarlak ve dolgun yanak görüntüsü ortaya çıkmaktadır. Bunun temel nedeni yanak içi dokularında yağlanmanın olmasıdır. Yanak büyüklüğünün kişinin kilosu ile doğrudan bir bağlantısı yoktur. Çok zayıf olan bir kişinin de bedenine oranla yanakları çok daha fazla olabilir. Aksine çok kilolu birinde yanak bölgesi küçük olabilir. Yağların fazla olması yüzün daha yuvarlak görünmesine neden olur. Ve kilo verdiğiniz zaman bile yüzünüzden yağlarda azalma gözlenmez. Kişinin yaşının ilerlemesi ile birlikte yüzde bulunan yağ yastıkçıları aşağı doğru düşerler. Bu yüzden yüzümüzün daha sarkık gözükmesine neden olmaktadır.

Ağız içine açılan 1 cm’lik bir kesiden yanak yağ dokusunun genelde % 40’ı alınmaktadır. Yağ alma miktarı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bichectomy yöntemin en güzel yanı yüzde hiçbir şekilde iz bırakmamasıdır.

Ağız içine bir ya da iki dikiş atılmaktadır. Düzenli ve çok titiz bir şekilde ağız bakımı yapılmalıdır. Dikişlerin steril olması için hastanın iki gün boyunca gargara yapması gerekmektedir. Yanak içine atılan dikişler birkaç gün içinde eriyerek kaybolmaktadır.

 

Back to top