Kol Germe
Yaşlılık, aralıklı kilo verme ve yerçekimine bağlı olarak kol arka ve iç kısmında sarkıklıklar meydana gelir. Sarkıklık ile birlikte birikmiş olan yağ dokusunun miktarı kişiye göre farklılık gösterir. Bu nedenle her hasta ayrı değerlendirilmelidir. Kol germe ameliyatı (Brachioplasty) tek başına yapılabileceği gibi diğer vücut kontur düzeltme ameliyatları ile birliktede yapılabilir. Bu ameliyat sonucunda kolda izler oluşacağından önemli derecede deformasyonu olan kişiler için önerilen bir girişimdir.

Koltukaltı bölgesinden aşağıya doğru yapılan bir kesi yoluyla elips şeklinde deri ve yağ dokuları çıkartılır.

Ameliyattan sonraki ilk iki gün vücudun ödemli olduğu dönemdir. Bu dönemde vücut su toplar hareketler zorlaşır. Genellikle üçüncü günden itibaren ödem azalmaya başlar hareketler kolaylaşır.

Ameliyattan sonra ikinci haftadan itibaren yavaş yavaş sosyal hayatınıza dönmenize izin verilir. Fakat altı hafta süreyle kollarınızı kullanarak ağır işler yapmamanız beklenir.

İki yılın sonunda bile ameliyat bölgesinde deri renginde ameliyat izi kalır. Bu iz görünen bölgededir, gizleyebilmek için uzun kollu giyecekler giymek gerekir.

Back to top