Popo Kaldırma
Yaşa bağlı olarak kadınlarda kalça bölgesinde aşağıya doğru yer değiştirme gözlenmektedir. Yer çekiminin etkisiyle kaçınılmaz olarak gelişen bu durumu, kilo alıp verme ve gebelik gibi olaylar artırabilmektedir. Halk arasında “popo” olarak bilinen kalça üst bölgesinin, zamana ve yer çekimine bağlı olarak aşağıya kaydığı, düzleştiği ve estetik olarak hoş olmayan bir durumun geliştiği gözlenmektedir.

Bu durumda kalçanın eski haline getirilmesi, yani kaldırılması talep edilmektedir. Kalça kaldırma işlemi farklı yöntemlerle yapılabilmektedir:  Liposuction ile kalçanın alt bölümlerinin küçültülmesi ve böylece kalçanın daha kalkık görünmesi sağlanabilmekte, bir diğer yöntem olarak hastanın kendi yağ dokuları alınıp kalça üst bölgesine enjekte edilerek bu bölgede dolgunluk sağlanabilmekte ve son olarak silikon protezlerle popo büyütülüp dikleştirilebilmektedir.

Hangi yöntem uygulanırsa uygulansın, hastaların sarkık kalçalardan kurtularak yıllara meydan okumaları ve kendilerini daha genç ve daha iyi hissetmeleri sağlanmaktadır.

Back to top